Twoja kwiaciarnia internetowa

znaczenie kolorów różKorzystając z przesyłek kwiatowych lub kupując ulubione róże w tradycyjnej kwiaciarni, możemy dołączyć do nich liścik lub kartkę z naszą wiadomością. Jednak gdy zależy nam, aby kwiatowy komunikat był jeszcze bardziej wyrazisty, warto zapoznać się ze znaczeniem kolorów róż. Bo choć nie każdy o tym wie, oprócz przesądów dotyczących liczby kwiatów w bukiecie, istnieje także przekonanie o symbolice kolorów, zarówno róż, jak i wszystkich kwiatów ciętych. Warto więc dowiedzieć się jaką metaforyczną wiadomość przekazujemy odbiorcy, wręczając róże w kolorze czerwieni, żółci lub bieli.

Znaczenie czerwonych róż

Różami najczęściej wybieranymi na zbliżające się Walentynki, są te w kolorze czerwieni. Gdy podarujemy taki bukiet bliskiej nam osobie, przekażemy tym samym zakodowaną wiadomość „kocham Cię” lub „bardzo mi na Tobie zależy”. A to dlatego, że znaczenie czerwonych róż nierozerwalnie związane jest z miłością i namiętnością. To właśnie przez to, takie kwiaty najczęściej prezentowane są przez mężczyzn. Ich przykłady można znaleźć w kwiaciarni internetowej TwojeKwiaty.pl

Bukiet róż Bukiet UczucieŻółte róże – jakie jest ich znaczenie?

Znaczenie róż w żółtym kolorze bardzo często sprawia problemy interpretacyjne. Zgubne  wydaje się być łączenie tej jasnej barwy ze słońcem, radością i promiennością, bo prawdziwe znaczenie takiej kolorystyki jest całkowicie odmienne. W większości krajów kojarzone są z negatywnymi uczuciami -
z nieszczerością i zazdrością. Pamiętajmy jednak, że znaczenie koloru róż jest wyłącznie symboliczne. Nie rezygnujmy z wyboru kwiatów w tym kolorze, jeżeli wiemy, że potencjalna odbiorczyni lub odbiorca po prostu lubią słoneczne barwy. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie dołączenie bileciku lub kartki z wiadomością, która rozwieje wszelkie niejasności. Bo czy może być bardziej udany prezent niż róże w ulubionym kolorze?

Bukiet promyk słońca Bukiet róż żołtychSymbolika róż w białym kolorze

A jaki komunikat przekazujemy wręczając róże w białym kolorze? Tutaj rzecz wygląda znacznie prościej niż w przypadku tych żółtych. Niezależnie od szerokości geograficznej białe róże znaczą tyle co „moje uczucia są prawdziwe” lub „mam szlachetne zamiary”. Ponadto białe kwiaty od zawsze kojarzone są z niewinnością i czystością. Róże w takich barwach będą świetnym wyborem dla osób ceniących stonowaną kolorystykę, ceniących ład i porządek a także elegancję.

Bukiet róż kremowych Herbaciany koszykZnaczenie różowych róż

Jeżeli zastanawiamy się nad kolorem róż dla przyjaciółki lub innej osoby, którą darzymy ogromną sympatią, niezastąpione będą  te w różnych odcieniach różu. Kiedy wręczymy je odbiorcy, nasz gest będzie znaczył po prostu „bardzo Cię lubię”. Bukiety z różowych róż będą idealnym upominkiem na mniej formalne uroczystości lub gdy szukamy pomysłu jak zaskoczyć kogoś bez okazji.

Bukiet róż kolorowych Bukiet róż różowychRóże w kolorze herbacianym

Herbaciane róże to, drugie po czerwonych, najczęściej wybierane kwiaty. Swoją popularność zawdzięczają pozytywnemu i dość neutralnemu przekazowi. Gdyby pokusić się o przypisanie im konkretnych zwrotów lub wyrażeń, byłyby to z pewnością słowa „dziękuję Ci” a także „z wyrazami wdzięczności”. Dzięki swojemu pozytywnemu i dość neutralnemu znaczeniu, róże w kolorze herbacianym, znakomicie sprawdzą się jako upominek wręczany na zakończenie owocnej współpracy lub jako wyraz wdzięczności za wsparcie i poświęcony nam czas.

Bukiet Róż PomarańczowychBukiet I Love YouStaropolskie powiedzenie mówi, że czasem gest znaczy więcej niż słowa. Warto pamiętać o tym wybierając kolor róż lub innych kwiatów. Język którym posługujemy się na co dzień nierzadko jest powodem wielu barier. Mowa i znaczenie kwiatów to natomiast język, którym z powodzeniem możemy porozumieć się z każdym, bez względu na to, czy znamy jego język ojczysty czy nie.

Przeczytaj inne artykuły:

Znaczenie kolorów róż – przekonaj się co mówią kwiaty! 4.34/5 (86.77%) 62 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>